Zapisy u pani Danuty Buszta. Tel 664046481. Koszt 30 zł. 

Rodzina Ulmów dołączyła do grona Błogosławionych. W niedzielę, 10 września 2023 r., w Markowej odbyła się uroczystość beatyfikacyjna Józefa i Wiktorii Ulmów, wraz z siedmiorgiem ich dzieci. Centrum uroczystości beatyfikacyjnej była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

https://www.youtube.com/watch?v=GIlR6yrf13Y&t=389s&ab_channel=RadioFARA 

W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 9 czerwca 2023 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.

W minioną niedzielę tj. 07.05.2023r. w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta do której przystąpiło 51 dzieci. Życzymy wam wszystkim i waszym rodzinom wielu łask i darów Ducha Świętego. 

 Oazy odbywają się w jednym z trzech terminów. Rozważając dogodny czas oazy dla siebie, weź pod uwagę, czy dana oaza odbywa się w tym turnusie. Jeśli nie, rozważ plany oazowe tak, żeby przede wszystkim uczestniczyć w danym typie i stopniu oazy dostosowanym dla siebie.

Turnus I: 27 czerwca – 13 lipca 2023

Turnus II: 14-30 lipca 2023

Turnus III: 4-20 sierpnia 2023

 Wakacje z Bogiem
Rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży 2023

Rekolekcje wakacyjne to czas przeżywany z Bogiem, możliwość modlitwy i refleksji, spotkania ciekawych ludzi, doświadczenia wspólnoty oraz odkrycia swego życiowego powołania. Rekolekcje mają charakter religijny (Msza św., modlitwa, konferencje i dyskusje religijne). Przewidziany jest też czas wolny, zabawy i wycieczki. Zachęcamy dzieci i młodzież (od wieku 8 lat aż po młodzież dorosłą) do zapisów na „Wakacje z Bogiem” Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

Wielka Niedziela

         

 

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy, nadziei, radości i miłości,
czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzymy, aby święta wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.
Niech w naszych rodzinach zapanuje zgoda i wzajemna życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha!
 
Życzą duszpasterze parafii św. Józefa

Wielką Sobotę do wieczora nie sprawuje się mszy świętych, bardzo popularny jest za to zwyczaj odwiedzania Grobu Pańskiego. We wczesnym chrześcijaństwie był to dzień ciszy i postu z powodu żałoby apostołów. Wieczorem rozpoczynają się obchody Wigilii Paschalnej.

         

 

Święconka w tradycji katolickiej ma ogromne znaczenie. Jest symbolem Zmartwychwstania i Życia, zbawienia, które dokonuje się za pomocą ofiary Jezusa na krzyżu. To z tego względu do wielkanocnego koszyczka wkładamy określone pokarmy: baranka, chleb, sól, pieprz, jajka, wędlinę, chrzan. Współcześnie wkłada się również małe buteleczki z wodą święconą, babki wielkanocne, czekoladowe zajączki, kiełbasę, gałązki bukszpanu.

  

 

W dniu dzisiejszym Kościół nie sprawuje Eucharystii. W kościołach są odprawiane jedynie uroczyste liturgie Męki Pańskiej, w czasie których odczytuje się (lub śpiewa) Mękę Pańską według św. Jana oraz adoruje Krzyż, któremu dzisiaj oddaje się taką cześć, jak Chrystusowi Eucharystycznemu (poprzez klęknięcie).

    

 


Do końca ich umiłował (J 13, 1-15)
„Umywać nogi” i „miłować do końca” to program kapłańskiego życia. Ta prawda objawia się w Eucharystii. Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan umywa nam nogi i miłuje nas do końca, aż po krzyż. Dzisiaj uświadamiamy sobie prawdę, że Jezus w Eucharystii łączy się z każdym z nas, łączy się z naszym życiem, naszym bólem, cierpieniem. Eucharystia jest źródłem naszej tożsamości. Życie chrześcijańskie, to życie eucharystyczne. Moje życie ma być Mszą świętą.