Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 1. Dziś i wciągu tygodnia o godz. 17.40 nabożeństwo majowe w połączeniu z nowenną do Ducha Świętego.
 2. Dziękuję rodzicom dzieci obchodzących rocznicę Komunii Świętej, Paniom Katechetkom i Wychowawczyniom, a także ks. Piotrowi za przygotowanie i zorganizowanie uroczystości rocznicowej Komunii Św. Dziękuję także tym którzy podjęli prośbę i przyszli posprzątać obejście kościoła i podjęli prace na cmentarzu.
 3. We wtorek przed majówką nabożeństwo do bł. Rodziny Ulmów w intencji rodzin i o poszanowanie życia poczętego. Po Mszy św. spotkanie dla uczniów klasy VII a.
 4. W środę przed majówką nabożeństwo do św. Józefa. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty św. Józefa.
 5. W czwartek przed majówką nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli z racji liturgicznego wspomnienia. Po Mszy św. spotkanie dla uczniów klasy VII b.
 6. W tym roku na prośbę Rady Parafialnej trasa procesji z okazji Bożego Ciała ulegnie zmianie. Po zakończeniu Mszy św. w kościele wyruszamy w stronę ulicy Dąbrowskiego. W związku z tym proszę rodziny zamieszkujące prawą stronę ulicy o zorganizowanie się i przygotowanie ołtarza. Rodziny zamieszkujące stronę prawą ulicy proszę również o przygotowanie ołtarza. Następnie przejdziemy ulicą Turka w związku z tym rodziny zamieszkujące tę ulicę proszę o przygotowanie ołtarza. Czwarty ołtarz jest przewidziany przy bloku E. Stąd prośba do rodzin zamieszkujących blok E o przygotowanie ołtarza. Potem wracamy na plac kościelny i kończymy uroczystość hymnem Ciebie Boga wysławiamy …. i błogosławieństwem.
 7. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka z Mszy św. przeznaczona na pokrycie zakupu działki przycmentarnej.
 8. Od dzisiaj obraz Serca Pana Jezusa rozpocznie nawiedzać rodziny zamieszkujące ulicę Głuchowską. Rodzinę Państwa Frączków proszę o wzięcie obrazu.
 9. W zakrystii jest do nabycia pamiątkowy album upamiętniający historyczne wydarzenie beatyfikacji rodziny Ulmów. Album posiada 255 stron wyposażonych w bogatą treść i pamiątkowe, historyczne zdjęcia. Koszt albumu wynosi 100 złotych. Jest to cegiełka na budowę i działalność Centrum Dziedzictwa im. Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej.
 10. Zapowiedź II: Łukasz Szubart, nasza parafia i Małgorzata Ochyra, parafia Świętoniowa.

Adrian Mokrzycki, nasza parafia i Paulina Winiarczyk, parafia Niebylec.

Mariusz Kuźniar, parafia Łańcut Fara i Aneta Kępa, nasza parafia.

 1. Intencje Mszy św. na bieżący tydzień w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.